Vítej, návštěvníku. Přihlásit se or Registrovat

2 Odpovědi

přenos dat přes BlueTooth

Na dotaz: 4051 zobrazení , , , ,
OS Android

Mám nový telefon Sony Xperia Tipo. Zdaleka není až tak jednoduchý a intuitivní, jak se říká (takové byly jedině Nokie za mých mladých let..). Strašně mi chybí solidní manuál (ta troska manuálnu co je v balení je k ničemu, vždy se akorát rozčílím, když musím znovu číst, kterak je špatně telefon nořit do vody (i když dnes některé telefony přežijí i to), ohýbat jej silou, zahřívat jej atd..). Chci si do nového telefonu přetáhnout ze svého starého telefonu Samsung 5230 kontakty, tapety a zvonění, abych se cítil jako doma (už do svého starého jsem si to takto přetahoval). Oba telefony se vidí, jsou spárované (potvrzeno čísleným individuálním kodem). Informaci vyberu ve starém telefonu a odešlu. Nový cinkne a chce potvrdit záměr informace převzít, ale nikde se nenabízí taková volba (bloudím křížem krážem po celém menu). Po vypršení marného pokusu se v novém telefonu objeví info, že “přenos byl zrušen uživatelem” (nejspíše proto, že JÁ uživatel nepotvrdil, že chci informaci převzít). Kontaktoval jsem svého opreátora : neví (ačkoliv pravda mu může být jedno co BT mého telefonu dělá, resp. nedělá..). Čtu diskuse : možná jde o tzv “DRM” ochranu autorsých práv, tedy abych si nekopíroval kontakt, který jsem vlastnoručně vytvořil? Nevím. Je chybný SW, nebo jsem zkrátka blbej JÁ? V každém případě postrádám solidní důkladný manuál. Prosím o pomoc.

2 Odpovědi

  1. 0 hlasů Palec nahoru 0 Votes Palec dolů 0 Votes

    Pokud jsou telefony zpárovány a z jednoho odešlete něco do druhého, mělo by se vám na přijímaném telefonu zobrazit info o pokusu o přenos souboru se dvěma tlačítky – přijmout a odmítnout. Tlačítka nevidíte, nebo jak se problém projevuje? Může se jednat o SW chybu, zkusil bych na vašem místě asi reset do továrního nastavení, popř. update systému, pokud je dostupný novější.

    Martin Polický - Dub 01, 2013 | Odpovědět

  2. 0 hlasů Palec nahoru 0 Votes Palec dolů 0 Votes

    Při oznámení přenosu musíte na své Xperii stáhnout lištu notifikací a ťuknout na příchozí přenos a tím ho potvrdit. Jinak se to bere jako zamítnuté 🙂

    Dan Bugar - Dub 09, 2013 | Odpovědět


Odpověď na otázku

 

Facebook

Twitter

Google Plus