Vítej, návštěvníku. Přihlásit se or Registrovat

1 Odpovědi

oprávnění aplikace

Na dotaz: 1416 zobrazení Hry

Dobrý den. Ráda bych věděla, co znamená, když před stahnutím nějaké aplikace musím přijmout: “Umožnuje aplikaci získat přístup k telefonním funkcím zařízení. Aplikace s tímto oprávněním mohou určit telefonní a sériové číslo tohoto telefonu, zda zrovna probíhí hovor, volané telefonní číslo a podobně.” Nebo: “Škodlivé aplikace mohou poškodit konfiguraci vašeho systému.” Stejně tak: “Umožňuje aplikaci získat seznam účtů v telefonu.” Jsem laik s prvním chytrým telefonem a nerada bych si stahla něco, co mi v telefonu zbůsobí zbytečně nějaký problém.. Děkuji V.

1 Odpovědi

  1. 0 hlasů Palec nahoru 0 Votes Palec dolů 0 Votes

    V podstate oc se jedna tam mate vypsano. Jde o to, ze nektere aplikace pozaduji nejaka dalsi uzivatelska opravneni pro svuj chod (napr. aplikace na spravu sms bude vyzadovat pristup k sms zpravam; aplikace, ktera vam pri prichozim hovoru zobrazi fotku na cely displej a upravi vibrace ci vyzvaneni bude zase pozadovat pristup k informacim o tom, zda probiha hovor, atd). Vzdy je dobre se zamyslet, jestli instalovana aplikace/hra opravdu potrebuje opravneni, o ktere si rika (napr. pokud budete mit budik, uricte potrebuje mit pristup k internetu, k telefonnim kontaktum a GPS pozici?).

    Pokud se chcete vyvarovat utokum na svoje soukromi, tak stahujte s rozumem. Bohuzel Google Play je plny podvodnych aplikaci, i kdyz se je snazi aktivne promazavat. U znamych vyvojaru ci velkych vyvojarskych studii se nejspis neni ceho obavat.

    Martin Polický - Kvě 03, 2013 | Odpovědět


Odpověď na otázku

 

Facebook

Twitter

Google Plus